Przejdź do menu głównego Przejdź do treści
W dniu 27 kwietnia 2025 roku pracownicy Drawieńskiego Parku Narodowego wzięli udział w pikniku naukowym z okazji Dnia Ziemi w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Warszawie. Co roku Dzień Ziemi obchodzony jest pod innym hasłem przewodnim – w 2025 roku jest to „Nasza moc, nasza planeta”.

Pracownicy Drawieńskiego PN prezentowali swoją działalność pod wspólnym namiotem Polskich Parków Narodowych, wraz z przedstawicielami Ojcowskiego Parku Narodowego, Wigierskiego Parku Narodowego oraz Kampinoskiego Parku Narodowego. Przygotowano stoisko edukacyjne, gdzie odwiedzający mogli dowiedzieć się o bogactwie przyrodniczym każdego parku, działaniach ochronnych oraz znaczeniu różnorodności biologicznej.

Udział w wydarzeniu był doskonałą okazją do promowania idei zrównoważonego rozwoju i budowania świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wspólnie z nami świętowali Dzień Ziemi! Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Geologicznego w Warszawie, które oferuje niezwykle ciekawą ekspozycję geologiczną.


Tekst i zdjęcia: Irmina Jasińska Szymkowiak, Dział Udostępniania Parku i Edukacji