Dziś odbyła się pierwsza prelekcja z cyklu „Ptaki drapieżne”, której organizatorem jest Drawieński Park Narodowy. Wydarzenie poprowadzili pani Paulina Wawrzysz – sokolnik oraz pan Szymon Śródecki, pracownik Drawieńskiego Parku Narodowego. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów klas IV Szkoły Podstawowej w Człopie, ponieważ odbyło się w obecności żywych ptaków. Dzieci miały niezwykłą okazję zobaczyć z bliska sowę płomykówkę oraz jastrzębia Harrisa. Prowadzący opowiedzieli o życiu ptaków drapieżnych, ich naturalnym środowisku, zwyczajach oraz cechach charakterystycznych poszczególnych gatunków. Uczniowie dowiedzieli się m.in., czym żywią się te ptaki, jak polują oraz jakie mają zdolności i przystosowania pozwalające im funkcjonować w środowisku naturalnym. Bezpośredni kontakt z ptakami był dla dzieci niezwykle ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem. Spotkanie nie tylko poszerzyło wiedzę uczestników, ale także pozwoliło rozbudzić zainteresowanie światem przyrody i wzbudziło wiele pozytywnych emocji.
Prelekcja pt. „Ptaki drapieżne” została zrealizowana w ramach zadania pn. ,,Natura, edukacja i historia- edukacja ekologiczna, dziedzictwo kulturowe i sadownictwo w DPN" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. www.wfos.szczecin.pl
Prelekcja pt. „Ptaki drapieżne” została zrealizowana w ramach zadania pn. ,,Natura, edukacja i historia- edukacja ekologiczna, dziedzictwo kulturowe i sadownictwo w DPN" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. www.wfos.szczecin.pl