Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

Deklaracja dostępności strony internetowej i dostępności architektonicznej Drawieńskiego Parku Narodowego



Wstęp Deklaracji

Drawieński Park Narodowy z siedzibą w Drawnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zarządzanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Drawieńskiego Parku Narodowego - dpn.gov.pl

Data publikacji strony internetowej: Data publikacji strony internetowej: 30.12.2023 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: Data ostatniej istotnej aktualizacji: 07.02.2024 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treść niedostępna

  • niektóre informacje przekazywane za pomocą zdjęć, grafik, wykresów itp. mogą być niedostępne cyfrowo dla osób nieposługujących się wzrokiem;
  • strona może zawierać trudno zrozumiałe treści specjalistyczne;

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 20.01.2025
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 25.03.2025

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Drawieński Park Narodowy z siedzibą przy ul. Leśników 2, 73-220 Drawno, e-mail: dpn@dpn.pl, tel. +48 95 768 20 51 Do realizacji spraw w zakresie dostępności cyfrowej wyznaczona została Eleonora Porcari , e-mail: eleonora.porcari@dpn.pl , telefon 691 448 706.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp.

Żądanie powinno zawierać: 
  • dane osoby zgłaszającej żądanie,
  • wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,
  • sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Siedziba Drawieńskiego Parku Narodowego mieści się przy ulicy Leśników 2, 73-220 Drawno.

Wejście do budynku znajduje się przy ul. Leśników. Sekretariat znajduje się na parterze. Możliwość dostania się osobom na wózku zapewnia główne wejście. Przy drzwiach umieszczony jest dzwonek, z którego może skorzystać osoba z niepełnosprawnością. Po skorzystaniu z dzwonka, do petenta uda się pracownik w celu odebrania i przekazania sprawy lub dokumentów do sekretariatu. W budynku znajduje się platforma schodowa. Wejście to jest przystosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nad wejściem głównym nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń z wyłączeniem pomieszczeń technicznych można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W siedzibie nie ma pętli indukcyjnych.

Punkt Informacji Turystycznej znajdujący się w Centrum Edukacji i Turystyki przy ul. Kolejowej 20, 73-220 Drawno.

Przy budynku znajduje się parking z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Z parkingu, osoby poruszające się na wózkach, mogą podjechać do wejścia głównego budynku, które znajduję się od strony jeziora. Budynek jest przystosowany dla osób poruszających się na wózku. Nad wejściem głównym nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem i poruszać się swobodnie po wszystkich udostępnionych salach. W budynku nie ma pętli indukcyjnych i oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych ani powiększonego druku dla osób niewidomych i słabo widzących. Nie ma możliwości komunikowania się za pośrednictwem tłumacza języka migowego.

Punkt Informacji Turystycznej w Głusku, 66-520 Dobiegniew

Wejścia główne do budynku znajduję się od strony głównej ulicy. Budynek wraz z toaletą są przystosowany dla osób poruszających się na wózku. Nad wejściem głównym nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem i poruszać się swobodnie po udostępnionych salach. W budynku nie ma pętli indukcyjnych i oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych ani powiększonego druku dla osób niewidomych i słabo widzących. Nie ma możliwości komunikowania się za pośrednictwem tłumacza języka migowego.